Pilipiuk_Fabryka Słów Dnia 18 października w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, w którym uczestniczyła młodzież z naszej szkoły.  Pisarz, czołowy autor rodzimej fantastyki, który z regularnością dostarcza czytelnikom powieści i zbiory opowiadań, plasujące się na listach bestsellerów, zaczynał w połowie lat 90-tych krótkim tekstem, w którym po raz pierwszy pojawiła się jedna z najciekawszych kreacji na firmamencie polskiej fantastyki – Jakub Wędrowycz – bimbrownik i egzorcysta amator, któremu autor od tego czasu poświęcił kilka cieszących się popularnością zbiorów opowiadań.

Pisarz jest znakomitym gawędziarzem, opowiada barwnie i zajmująco. Dzięki temu poznaliśmy postacie, które żyją na kartach jego książek. Okazuje się, że większość bohaterów, posiada cechy nie jednej lecz kilku żyjących osób. Można było zobaczyć notes, w którym autor zapisuje rozmaite „złote myśli”, aby je później wykorzystać w swoich utworach. Dowiedzieliśmy się, co Andrzej Pilipiuk naprawdę myśli o Jakubie Wędrowyczu. Wydaje się, że bohater budzi w swym twórcy ambiwalentne uczucia. Pisarz nie chciałby, aby ów specyficzny w końcu  osobnik, przysłonił wszystkie inne jego dokonania literackie, ale z drugiej strony jak go nie lubić?

Uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pisarzowi pytania, na interesujące ich tematy, a także po spotkaniu kupić książkę i otrzymać autograf mistrza.