XVIII OLIMPIADA TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

  Przedmiotem II etapu Olimpiady Techniki Samochodowej, przeprowadzonego 18 marca 2017r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.
W półfinale olimpiady uczestniczyło 465 uczniów.
Kryterium oceny wyników stanowiło rozwiązanie zadań w ciągu 45 minut
Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich kart testowych z zadaniami rozwiązanymi przez uczestników II etapu olimpiady do III etapu zakwalifikowano 12 uczniów.

 

Wśród finalistów znalazł się Arkadiusz KAŁĘCKI z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2
w Grodzisku Mazowieckim.
Jest to ogromny sukces!

Arkowi gratulujemy i życzymy sukcesów podczas etapu finałowego (praktycznego), który odbędzie  się w Warszawie w sobotę 13 maja 2017 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 o godz. 10.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *