Grodziska Scena Szkolnych Talentów

    27 października 2017 roku w Centrum Kultury odbyła się III edycja Grodziskiej Sceny Szkolnych Talentów. Nasza Szkoła zaprezentowała program zatytułowany: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jest wiele zakątków na świecie, które uznawane są za piękne i godne poznania. Organizatorzy tegorocznej Sceny Szkolnych Talentów chcieli pokazać, że my też nie mamy się czego wstydzić! Przygotowany przez młodzież ZST i L nr 2 program artystyczny popularyzuje  i promuje kulturę ludową, kuchnię regionalną, a przy tym w piękny sposób, przy pomocy muzyki i filmu, opowiada o Polsce od Bałtyku po Tatry.


Uczniowie ZST i L nr 2 zaprezentowali na scenie kujawiaka i oberka, krakowiaka i zbójnickiego. Muzyka, taniec, kolorowe stroje – wszystko to sprawiło, że było to widowisko na miarę „Mazowsza”!

Przemierzając Polskę wszerz i wzdłuż wysłuchaliśmy piosenek o Warszawie („Bal na Gnojnej”, „Sen o Warszawie”) czy Wrocławiu („Wrocławska piosenka”); utworów kojarzących się z górami („Czerwone korale”) i morzem („10 w skali Beauforta”). Przedstawienie zostało okraszone występem szkolnej orkiestry.


Widowisku, które miało miejsce w czwartkowy wieczór w Centrum Kultury, towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, które stały się gwarancją miłego spędzenia czasu.

Organizatorzy dziękują wychowawcom i uczniom Ochotniczego Hufca Pracy za przygotowanie niezwykle smacznego poczęstunku.

Zobaczmy to jeszcze raz…


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *