Tuż przed feriami w ZS nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku odbyła się jedenasta edycja Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Starosty”. Konkurs ma na celu popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny oraz motywowanie młodzieży do nauki ortografii. Patronat honorowy nad tą edukacyjną imprezą objęli: Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Fundacja Języka Polskiego przy Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Burmistrz Miasta Milanówka Wiesława Kwiatkowska oraz Radio Bogoria.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny połączony jest z zajęciami dotyczącymi zagadnień polskiej ortografii i szeroko rozumianej poprawności językowej. W tym roku po raz kolejny gościem specjalnym był dr Jarosław Łachnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, który przeprowadził warsztaty na temat: „Jak mówić właściwie, grzecznie i poprawnie w różnych sytuacjach prywatnych i zawodowych?”

W finale tegorocznego konkursu ortograficznego wzięło udział 15 gimnazjalistów i 10 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z dziewięciu szkół powiatu grodziskiego, wyłonionych w szkolnych eliminacjach.

Jesteśmy dumni, że nasza uczennica Karolina Wiśniewska z kl. IV A TL zdobyła III miejsce, a więc wygrała „Brązowe Pióro Starosty”.

Laureatce gratulujemy a wszystkich zachęcamy do zgłębiania tajników polskiej ortografii i wzięcia udziału w konkursie za rok!