Po fantastycznych wynikach w Powiatowych i Międzypowiatowych Zawodach, przyszedł czas na zmagania Międzynarodowe.

Drużyny dziewcząt i chłopców z ZSTiL nr 2 w Grodzisku Mazowieckim brały udział w 18 Międzynarodowym Turnieju Szkół Europejskich. Turniej odbywał się w Firminy (Francja), w terminie 19.03.2018 – 23.03.2018r. W zmaganiach brało udział 17 uczniów, reprezentujących nasze barwy na arenie międzynarodowej. Walcząc dzielnie z europejskimi drużynami – wielokrotnie ligowymi. Nasi reprezentanci w walce o złoto dawali  z siebie wszystko. Niestety, nie udało się uzyskać najwyższego miejsca na podium. Jednak należy zaznaczyć niewspółmierny stan liczebności drużyn uczestniczących w Turnieju. Mimo takiej samej ilości graczy na boisku (7 zawodników) o wyniku często decydowała możliwość zmian. Przy wydłużonym o 30 minut czasie bez żadnej  przerwy – był to istny maraton.

 

Nasi reprezentanci uplasowali się na fantastycznym 3. miejscu. Przy tak okrojonych składach jest to gigantyczny sukces.

 

Dziękujemy naszym Brązowym medalistom:

 

Chłopcy:
 

Patryk Wawrzyszczak
Bartosz Bukowiecki
Mateusz Romanowski
Łukasz Smoleń
Patryk Jakubczak
Damian Skalniak
Piotr Furdyna
Bartłomiej Przybylski
Artur Markosyan
Michał Orębski

 

Dziewczęta:
 

Kamila Kania
Karolina Wiśniewska
Aleksandra Dąbek
Katarzyna Wojdalska
Iwona Marczak
Żaneta Traczyk
Angelika Zielińska

 

Liczymy na wasze dalsze sukcesy.

Trenerzy: Marek Kiljański i Robert Kwiatkowski.

 

Udział naszych uczniów w 18 Turnieju Szkół Europejskich nie byłby możliwy bez wsparcia Starosty Powiatu Grodziskiego, Marka Wieżbickiego i Burmistrza Gminy i Miasta Grodzisk Mazowiecki, Grzegorza Benedykcińskiego. Dzięki temu uczestnicy mogli również zwiedzić urocze zakątki Francji położone nad Rodanem i Saoną.

 Lyon przywitał młodzież piękną, słoneczną pogodą, ukazując w całej okazałości walory architektoniczne sztuki klasycznej i  nowoczesnej.

 

Głównym punktem wycieczki było Wzgórze Fourvière wraz z Bazyliką Notre – Dame. To tutaj znajdują się najpiękniejsze wizerunki Matki Boskiej z całego świata, w tym Matki Boskiej Częstochowskiej. Uczestników 18 TSE zaskoczył i wzruszył ten polski akcent.

 

W ciągu kilku godzin uczniowie mogli się przekonać, że Lyon to nie tylko miasto duże, ale ciekawe i pełne życia.

 

Uczniowie zachwyceni urokiem zabytków i pięknem krajobrazów, mieli też ogromną szansę nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami z innych europejskich krajów: Słowenii, Włoch, Francji, Chorwacji i Hiszpanii. Niektóre zadzierzgnięte znajomości przetrwają być może przez długie lata, inne – do następnej edycji Turnieju, która odbędzie się już za rok. A jej gospodarzem będzie Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim.