Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr2 w Grodzisku Mazowieckim
Kolejny długi weekend

Przed nami kolejny długi weekend:

 

  • 31 maja  – dzień wolny (Boże Ciało)
  • 1 czerwca 2018 r. ( piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Katedra Wychowania Fizycznego ogłasza dzień 30.05 – Dniem Sportu !

 

Jeśli chcesz wziąć udział w jednej lub kilku konkurencjach, pamiętaj, że

zapisy (u nauczycieli wychowania fizycznego) trwają do wtorku 29.05.2018r.

 

Harmonogram Dnia Sportu:

 

8:00 – Bieg na 60m (bieżnia) – mgr M. Korus, mgr M. Konecka-Deperas

9:00 – Rzut piłką lekarską w tył 3kg (bieżnia) – mgr P. Olczak

8:30 – Turniej piłki nożnej (boisko) – mgr R. Kwiatkowski

9:30 – Konkurs skoku w dal (bieżnia) – mgr M. Korus

10:00 – Przeciąganie liny (boisko) – mgr M. Konecka-Deperas

10.00 – Wyciskanie sztangi leżąc (siłownia) – mgr P. Olczak

11:30 – Zakończenie Dnia Sportu (aula), rozdanie nagród

 

   OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY!

 


Logistyka na sportowo

27 maja odbył się
V PRUSZKOWSKI BIEG WOLNOŚCI, podczas którego miały miejsce Mistrzostwa Polski w Biegu Drużynowym Logistyków. Miło nam poinformować, że naszą szkołę, w rywalizacji na 10km reprezentowali logistycy z klasy 1btl i 2atl.

 

Logistyczna Drużyna Pierścienia w składzie: Emil Matusiak, Marcin Porębski, Wiktor Polak, Adrian Wieczorek, osiągnęła znakomite wyniki – Emil 49min., Marcin 50min., Wiktor 55min., Adrian 59min.

 


Dziękujemy organizatorom, za ufundowanie  drużynie pakietów i możliwość wystąpienia w biegu.


Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego w Biegach

      W dniu 28.05.2018 r w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego  w Biegach.

W tym roku uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w ogólnej klasyfikacji.

 

Chłopcy w poszczególnych rocznikach mieli do pokonania dystans 1600m.

 

Na podium stanęli:

 

Rocznik 1999:

Partyk Goreniak IIIBs – II miejsce

 

Rocznik 2000:

Adrian Goszczyński IIB – II miejsce

Juri Barasz IIB- III miejsce

 

Rocznik 2001:

Paweł Latocha IAti– I miejsce

Krystian Marczak IAs- II miejsce

Łukasz Zawadzki IAti- III miejsce

 

Dziewczęta rocznik 2000 – dystans 1200m:

Angelika Zielińska IIAtl – I miejsce

Żaneta Traczyk IITr – II miejsce

Katarzyna Wojdalska IIZa – III miejsce

 

Opiekunami młodzieży były: Marzena Korus, Magdalena Konecka – Deperas


W progach SGGW

18 maja klasa 1btl wzięła udział w dniach SGGW / Warsaw University of Life Sciences.

Z uczelnią i kołem naukowym logistyki oraz Panią doktor Elżbieta Kacperską współpracujemy od kilku lat. Miło nam, że i w tym roku mogliśmy zawitać w progach SGGW.
Uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Łowcy promocji, czyli jak gazetki znanych marketów wpływają na oszczędności Polaków”. Po teoretycznym wprowadzeniu, odbyła się praca w grupach, podczas której trzeba było wykazać się kreatywnością i pomysłami, a następnie przedstawić wyniki pracy.
Następnie uczniowie udali się na kampus i zwiedzali stanowiska wydziałów.
Kolejny wykład to „typowa” logistyka: „Materiały niebezpieczne”. Podczas spotkania omówione zostały pojęcia ładunków niebezpiecznych, ADR, klasy niebezpieczeństwa.
Na koniec uczniowie zostali nagrodzeni za udział i ukończenie Akademii Przedsiębiorczości, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

 

 

 

Organizatorkami wyjazdu i koordynatorkami projektu w naszej szkole są panie Katarzyna Marszałkiewcz i  Iwona Kulikowska.


Sukces goni sukces

  W sobotę 12 maja odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie naszej wolności”.

 

Kolejny raz nasi uczniowie odnieśli w nim duże sukcesy. I tak I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Aleksandra Chadała z klasy IV ATI, zaś drugą lokatę uzyskał Daniel Kurczewski z klasy IV BTI. Wyróżnienia od jury otrzymali Adam Podleśny z klasy IV ATI oraz Adrian Okurowski z klasy IV BTI.
Galę uświetnił  przygotowany przez historyków z Instytutu Pamięci Narodowej wykład naukowy, w którym poza maturzystami wzięła udział młodzież z klasy III ATI oraz I ATI.
Natomiast w quizie historycznym sukces odniósł Dominik Syska z klasy I ATI.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 


Najlepszy w Polsce!

  W sobotę, 12 maja, w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie odbył się etap finałowy (praktyczny) XIX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczestniczyło w nim 13 finalistów, którzy musieli wykonać dwa zadania.

Zadanie 1. polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika o zapłonie samoczynnym stojącego na stanowisku samochodu Volkswagen Golf VII 2,0 TDI wyposażonego w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail, którego użytkownik zgłosił brak mocy silnika pojawiający się przy średnim i dużym obciążeniu.
Zadanie 2. dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności polegającej na niedziałaniu wielu układów
sygnalizowanym przez lampki kontrolne zestawu wskaźników zaprezentowanego na stanowisku samochodu Volkswagen Golf VI.
Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.

Punkty zsumowane z etapu półfinałowego (teoretycznego) i części praktycznej wyłoniły zwycięzcę – w tym roku został nim Arkadiusz Kałęcki z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim.

Źródło: https://www.automotoserwis.com.pl

 

Gratulujemy!

Szczegółowe wyniki  XIX Olimpiady Techniki Samochodowej

 



Partnerzy